بررسی و آنالیز اثر تراوش دوبعدی آب در سدهای خاکی به روش المان محدود

Investigation and Analysis of the Effect of Two-Dimensional Water Leakage on Soil Dams by Finite Element Method

از {{model.count}}
20,000 تومان

محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

در سدهاي خاكي بعد از آبگيري و در طول بهره‌برداري سد، مسيرهاي جريان حالت پايدار (Steady State) در بدنه سد ايجاد مي‌شود، تا وقتي كه سطح مخزن در يك تراز ثابت بماند مسيرهاي جريان نيز ثابت خواهند بود. در صورتي كه تراز آب در مخزن سد در رقوم نرمال باشد، بيشترين دبي خروجي از بدنه سد و پي آن وجود خواهد داشت. آنچه كه در تراوش آب از بدنه سد و پي آن حائز اهميت است دبي خروجي از بدنه سد و گراديان هيدروليكي ايجاد شده در هسته و پي مي‌باشد.

پروژه بررسی و آنالیز اثر تراوش دوبعدی آب در سدهای خاکی به روش تفاضل محدود و روش المان محدود، حل نمونه سئوال مربوط به تراوش دو بعدی آب در سدهای خاکی می باشد که به دو روش تفاضل محدود و المان محدود حل شده است و در نهایت این دو روش با هم مقایسه گردیده است.

* توجه: پروژه بالا با فرمت pdf، به زبان فارسی، 14 صفحه، به همراه فایل های پیوست (فایل MATLAB، فایل Excell و فایل نرم افزار Surfer) گردآوری شده است.

* توجه: لازم به ذکر است که به همراه فایل پروژه بالا، موارد زیر نیز جهت دانلود قرار داده شده است:

  • فایل 1 - مقاله: بررسی کارایی پرده آب بند با استفاده از روش تحلیل تراوش در سد مخزنی استلج قزوین
  • فایل 2 - مقاله: ارزيابي تراوش در سدهاي خاكي با استفاده از اندازه گيري دما
  • فایل 3 - مقاله: بررسی و آنالیز اثر تراوش در سدهای خاکی با طراحی دیوار آب بند
  • فایل 4- پروژه: سمینار سدهای خاکی (با فرمت powerpoint، به زبان فارسی، 137 اسلاید)
  • فایل 5 - فیلم: نتیجه آنالیز تراوش در حالت افت سریع مخزن (Rapid drawdown)
  • فایل 6 - جزوه: آشنایی با سدهای خاکی (به زبان فارسی، 44 صفحه، با فرمت pdf)
  • فایل 7 - کتاب: راهنمای نرم افزار Seep/W، آنالیز تراوش (به زبان انگلیسی،  1022 صفحه، با فرمت pdf)
  • فایل 8- پروژه: طراحی و مدل سازی سد خاکی علویان با نرم افزار Initial Design of Earth Dam و Plaxis (به زبان فارسی، 43 صفحه، با فرمت pdf)

نرم افزار Seep/W یکی از نرم افزارهای مجموعه GeoStudio است که برای آنالیز تراوش (Seepage Analysis) به کار می رود. اساس کار این نرم افزار بر پایه روش المان محدود (Finite Element Method) بوده و برای حل مسائل تراوش در انواع سدها (تراوش از بدنه و تراوش از پی)، کانال ها و تاسیساتی که نشت آب از آنها برای ما حائز اهمیت است به کار می رود. شکل زیر نتیجه آنالیز را برای حالت تراوش پایدار نشان می دهد.

برای انجام تحلیل پایداری شیروانی ها لازم است این کار در حالات مختلف تراز مخزن و از جمله حالت افت سریع مخزن انجام شود. لذا لازم است ابتدا آنالیز تراوش انجام شده و آنالیز پایداری بر اساس نتیجه آنالیز تراوش صورت پذیرد. نرم افزار GeoStudio این امکان را برای ما فراهم می کند که یکی از زیر نرم افزارها به عنوان Parent نرم افزار دیگر قرار داده و از نتیجه آنالیزهای Parent جهت انجام تحلیل های مورد نیاز استفاده کنیم. در فایل 5 (از فایل های پیوست) فیلم نتیجه آنالیز تراوش در حالت افت سریع مخزن (Rapid drawdown) نمایش داده شده است. در این حالت از آنالیز لازم است شرایط مرزی بالادست به گونه ای تعریف شود که در زمان های متفاوت مخزن در ترازهای مختلفی قرار داشته باشد. به این منظور لازم است این ترازها بر اساس بدترین شرایطی که در هنگام بهره برداری مخزن سد امکان وقوع دارد، تعیین شود.

جهت خرید پروژه بررسی و آنالیز اثر تراوش دوبعدی آب در سدهای خاکی به روش تفاضل محدود و روش المان محدود به همراه فایل های پیوست، به مبلغ فقط 20000 تومان و دانلود آن بر لینک افزودن به سبد خرید در پنجره بالا کلیک نمایید.

!!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی برتر فایل قیمت محصولات ما را با سایر محصولات مشابه و فروشگاه ها مقایسه نمایید!!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...