آموزش کاربردی ANSYS

ANSYS Application Training

20,000 تومان

محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

نرم افزار ANSYS از دسته ابزارهای تحلیلی است که از روش اجزای محدود برای مدل سازی و تحلیل در آن استفاده می شود. روش اجزای محدود برای حل مسائل پیچیده با هندسه، نوع مصالح و بارگذاری دلخواه ابداع گردیده است. در این روش مدل های پیچیده ابتدا به اجزای کوچکتر قابل حل تقسیم شده و سپس با ترکیب نتایج بدست آمده از حل هر جزء با یکدیگر پاسخ کل مدل در هر نقطه بدست می آید...

نرم افزار ANSYS از دسته ابزارهای تحلیلی است که از روش اجزای محدود برای مدل سازی و تحلیل در آن استفاده می شود. روش اجزای محدود برای حل مسائل پیچیده با هندسه، نوع مصالح و بارگذاری دلخواه ابداع گردیده است. در این روش مدل های پیچیده ابتدا به اجزای کوچکتر قابل حل تقسیم شده و سپس با ترکیب نتایج بدست آمده از حل هر جزء با یکدیگر پاسخ کل مدل در هر نقطه بدست می آید.

برتری تحلیل مسائل متنوع از یک طرف و ارتقاء تجهیزات کامپیوتری از طرف دیگر باعث شده است که کاربرد روش اجزای محدود و در نتیجه نرم افزارهای بر پایه آن رواج یابد. ابزارهای پیش بینی شده در ANSYS امکان تحلیل انواع مختلف سازه ها مانند قاب، مخزن، سد، پل و... و اجزای سازه ای مانند اتصالات فولادی، اعضای فولادی یا بتنی، ایزولاتورها، ... را به روش های مختلف فراهم ساخته است. از آن جمله می توان به تحلیل های استاتیکی، بارگذاری رفت و برگشتی، مودال، تاریخچه زمانی، طیفی و ... اشاره کرد. برای شبیه سازی شرایط مختلف تکیه گاهی گزینه های متعددی به صورت شتاب، جابجایی، نیرو و یا لنگر با الگوهای مختلف در دسترس هستند که بطور ثابت یا متغیر با زمان قابل استفاده اند. همچنین مدل های رفتاری مختلفی از مصالح شکل پذیر و ترد مانند مدل های دو و چند خطی فولاد، مدل دراگر پراگر و مدل شکست بتن در آن پیش بینی شده است که در حوزه رفتار غیر خطی بکار می روند.

وجود المان های مختلف با قابلیت های خاص از ویژگی های ANSYS است. دسته های مختلف المان ها مانند المان های خطی Beam، Link و Pipe بصورت دو و سه بعدی، المان های پوسته ای (انواع Shell ها، یک لایه، چند لایه، غشایی، خمشی)، المان های حجمی (انواع Solid ها) با رفتار خطی و غیر خطی، المان های تماسی با فاصله اولیه و فاقد سختی کششی (Contact)، فنرهای غیر خطی (Combin)، کابل، المان کنترلی، المان صلب، جرم متمرکز و ... انعطاف پذیری ویژه ای برای مدل سازی حوزه وسیعی از سازه ها و اجزای سازه ای در این نرم افزار فراهم ساخته اند. با وجود ویژگی های فراوان نرم افزار ANSYS و نرم افزارهای مشابه در مدل سازی و تحلیل، همواره باید به خاطر سپرد که در بررسی تحلیلی یک مدل، دیدگاه مهندسی و ذکاوت کاربر در فرآیند ساخت، تحلیل و کنترل نتایج، مهم ترین نقطه اتکاء برای تأیید صحت نتایج است و بکارگیری چنین نرم افزارهایی صرفاً به عنوان ابزاری برای ساده تر کردن و سرعت بخشیدن به فرآیند طراحی است. به همین دلیل قبل از بکارگیری هر ویژگی یا گزینه تحلیلی، مناسب است که مطالعات کافی درباره نحوه کارکرد و تئوری های وابسته به روش تحلیلی، نوع المان و مشخصات مصالح صورت گیرد.


آموزش کاربردی ANSYS آموزشی مفید و کاربردی از نرم افزار ANSYS است که مشتمل بر 3 مقاله کاربردی با فرمت pdf و 11 فایل آموزشی با فرمت powerpoint، به زبان انگلیسی، به همراه فرمول ها و روابط ریاضی، به ترتیب زیر گردآوری شده است:

 • Article 1: APDL Math–Access to the ANSYS Solver Matrices with APDL
 • Article 2: Manipulating Text Strings in ANSYS Mechanical APDL
 • Article 3: Starting ANSYS Products From the Command Line

در این مجموعه آموزشی تعدادی مثال کاربردی در محتوای فایل های زیر گنجانده شده است. مثال ها شامل تحلیل تیر قوسی شکل، تیر معمولی، تست تماس، تحلیل هارمونیک، تحلیل مودال، تحلیل غیر خطی و … می باشد.

 • Section 1: Introduction to Nonlinear Analysis
 • Section 2: Modal Analysis
 • Section 3: Harmonic Analysis Workshop
 • Section 4: Harmonic Analysis
 • Section 5: Large Deflection Arched Beam
 • Section 6: Contact Stiffness Study
 • Section 7: Penetration Tolerance Study
 • Section 8: Contact and Target Designation
 • Section 9: Rigid to Flexible Contact with Pilot - Planar Seal
 • Section 10: Snap Fit
 • Section 11: Assembly Contact

آموزش کاربردی نرم افزار انسیس

جهت خرید آموزش کاربردی ANSYS به مبلغ فقط 20000 تومان و دانلود آن بر لینک افزودن به سبد خرید در پنجره بالا کلیک نمایید.

!!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی برتر فایل قیمت محصولات ما را با سایر فروشگاه ها و محصولات آن ها مقایسه نمایید!

مقالات با عناوین:
Article 1: APDL Math–Access to the ANSYS Solver Matrices with APDL
Article 2: Manipulating Text Strings in ANSYS Mechanical APDL
Article 3: Starting ANSYS Products From the Command Line
فرمت فایل: pdf
زبان نگارش فایل: انگلیسی
عنوان فایل ها:
Section 1: Introduction to Nonlinear Analysis
Section 2: Modal Analysis
Section 3: Harmonic Analysis Workshop
Section 4: Harmonic Analysis
Section 5: Large Deflection Arched Beam
Section 6: Contact Stiffness Study
Section 7: Penetration Tolerance Study
Section 8: Contact and Target Designation
Section 9: Rigid to Flexible Contact with Pilot - Planar Seal
Section 10: Snap Fit
Section 11: Assembly Contact
فرمت فایل: powerpoint
زبان نگارش فایل: انگلیسی

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...