تکنولوژی ساخت و تولید لوح فشرده

Compact disc manufacturing technology

25,000 تومان

محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

تاریخچه ساخت لوح های فشرده زیاد طولانی نمی‌باشد. لوح های فشرده ابتدا در سال 1980 مطرح شدند و ایده ی ساخت آنها ظاهرا از صفحات گرامافون گرفته شده است. لوح های فشرده یکی از منابع ذخیره اطلاعات مانند فلاپی دیسک‌ها می‌باشند، با این تفاوت که ظرفیت ذخیره‌سازی اطلاعات در لوح های فشرده بسیار بیشتر می‌باشد...

تاریخچه ساخت لوح های فشرده زیاد طولانی نمی‌باشد. لوح های فشرده ابتدا در سال 1980 مطرح شدند و ایده ی ساخت آنها ظاهرا از صفحات گرامافون گرفته شده است. لوح های فشرده یکی از منابع ذخیره اطلاعات مانند فلاپی دیسک‌ها می‌باشند، با این تفاوت که ظرفیت ذخیره‌سازی اطلاعات در لوح های فشرده بسیار بیشتر می‌باشد.

به دلیل ثبت دیجیتالی آن، محصولات امنیتی در بالاترین سطح کیفی خود هستند و نیز احتمال از بین رفتن آن بسیار کم است. تکنولوژی‌های مشابه، لوح فشرده را به عنوان یک واسطه جاذب برای حمل انواع اطلاعات دیجیتالی ساخته‌اند. با اینکه لوح های فشرده به قدر کافی قابل اعتماد نیستند، اما کمیت حجیم آن می‌تواند برای ما سریع و مقرون به صرفه باشد. انحصار تولید لوح های فشرده در ابتدا در دست دو شرکت فیلیپس و سونی بود. ولی در آن زمان استاندارد خاصی برای تولید این لوح های فشرده وجود نداشت و نیز این مشکل نیز وجود داشت که هر کسی كه می‌خواست از این لوح های فشرده استفاده نماید، می‌بایست فقط از دیسک‌ها و دیسک‌خوان‌های مربوط به یکی از این دو شرکت استفاده می‌نمود.

در حال حاظر تمامی لوح های فشرده با استفاده از یک استاندارد جهانی (ایزو) ساخته می‌شوند و در هر جایی می‌توان از این لوح های فشرده استفاده نمود و به راحتی در سرتاسر دنیا این لوح های فشرده در دسترس می‌باشند. به خاطر رشد فوق‌العاده و کامل دیسک های فشرده و تکنولوژی، در حال حاضر لوح های فشرده تکامل یافته و کامل شده‌اند. استانداردهای اساسی دیسک فشرده و قانون‌های مرتبط به آن در کتاب قرمز (Audio)، کتاب زرد (دیسک فشرده ROM)، کتاب نارنجی (دیسک فشرده R) ،کتاب سبز (دیسک فشرده I) و سایر تکنولوژی‌ها ، معین و جمع‌آوری شده است. به هر حال هر استاندارد رسمی و غیر رسمی از این قوانین معین شده در کتاب‌های صنعتی اصلی تبعیت می‌کنند.

پروژه تکنولوژی ساخت و تولید لوح فشرده مشتمل بر 7 فصل، 132 صفحه، تایپ شده، با فرمت word به همراه تصاویر رنگی، دیاگرام، جهت دانلود قرار داده شده تا به راحتی کاربر بتواند آن را به میل خود در صورت نیاز ویرایش نماید. همچنین فایل Powerpoint این پروژه نیز جهت سمینار و ارائه کنفرانس در کلاس ضمیمه شده است و فصل بندی پروژه به ترتیب زیر می باشد:

  • فصل 1: آشنايي با انواع لوح فشرده و ويژگي هاي آن
  • فصل 2: مسترینگ فلزی مستقیم
  • فصل 3: تولید توسط استمپر
  • فصل 4: فتو پلیمریزاسیون
  • فصل 5: فتو لیتوگرافی
  • فصل 6: خواندن سريع پس از اثر گذاري
  • فصل 7: نتیجه گیری

تکنولوژی ساخت و تولید لوح فشرده

جهت خرید پروژه تکنولوژی ساخت و تولید لوح فشرده به مبلغ فقط 25000 تومان و دانلود آن بر لینک افزودن به سبد خرید در پنجره بالا کلیک نمایید.

!!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی برتر فایل قیمت محصولات ما را با سایر فروشگاه ها و محصولات آن ها مقایسه نمایید!!

عنوان فایل:
تکنولوژی ساخت و تولید لوح فشرده
فرمت فایل:
word و Powerpoint
زبان نگارش فایل:
فارسی
تعداد صفحات:
132 صفحه

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...