تست های غیر مخرب جوش NDT

Non-destructive welding tests

20,000 تومان

محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

پیشرفت و ارتقای صنایع مختلف نیازمند تولید قطعات، ماشین آلات و تجهیزات مناسب می باشد و یکی از اهدافی که همواره صنایع مرتبط با ساخت و تولید به دنبال آن بوده اند، اطمینان از سلامت و کیفیت محصولات تولید شده می باشد. کارکرد هر قطعه می تواند بر اثر وجود عیوب مختلف تحت تاثیر قرار بگیرد و این عیوب ممکن است در هر زمانی در حین فرآیند ساخت و یا در طول عمر کاری به وجود آیند...

پیشرفت و ارتقای صنایع مختلف نیازمند تولید قطعات، ماشین آلات و تجهیزات مناسب می باشد و یکی از اهدافی که همواره صنایع مرتبط با ساخت و تولید به دنبال آن بوده اند، اطمینان از سلامت و کیفیت محصولات تولید شده می باشد. کارکرد هر قطعه می تواند بر اثر وجود عیوب مختلف تحت تاثیر قرار بگیرد و این عیوب ممکن است در هر زمانی در حین فرآیند ساخت و یا در طول عمر کاری به وجود آیند. منشا این عیوب می تواند ناشی از مواد اولیه نامرغوب، ناشی از فرآیند تولید، ناشی از عملیات ثانویه و یا ناشی از شرایط کاری و عوامل محیطی باشد. روش های متداول ارزیابی کیفی قطعات به دو روش تست های مخرب (Destructive Test) و تست های غیر مخرب (Non Destructive Test) تقسیم می شوند.

تست های مخرب به منظور بررسی و تعیین خواص مکانیکی یا کنترل کیفیت مواد با استفاه از نمونه برداری از قطعه مورد نظر بکار می روند که در این صورت قطعه تخریب می شود و دیگر قابل استفاده نیست. اما در تست های غیر مخرب نیازی به تخریب قطعه و نمونه برداری برای انجام تست نمی باشد. این تست ها به منظور یافتن عیوب موجود در فلز جوش و منطقه متاثر از حرارت (Heat Affected Zone) و در برخی موارد نیز برای یافتن عیوب فلز پایه مورد استفاده قرار می گیرند.

ماشین ابزار تولیدی
مهندسی جوش
نگهداری و تعمیرات NET

آموزش تست های غیر مخرب جوش (Non Destructive Test) مشتمل بر 77 صفحه، با فرمت PDF، به زبان فارسی، همراه با تصاویر به ترتیب زیر گردآوری شده است:

  • بازرسی چشمی (Visual Test (VT
  • آزمون نشت (Leak Test (LT
  • آزمون مایع نافذ (Liquid Penetrate Test (PT
  • آزمون ذرات مغناطیسی (Magnetic Particles Test (MT
  • آزمون جریان گردابی (Eddy Current Test (ET
  • آزمون پرتونگاری یا رادیوگرافی (Radiography Test (RT
  • آزمون فراصوت یا آلتراسونیک (Ultrasonic Test (UT
  • آزمون نشر صوت (Acoustic Emission Test (AET

تست های غیر مخرب جوش

جهت خرید آموزش تست های غیر مخرب جوش NDT به مبلغ فقط 20000 تومان و دانلود آن بر لینک افزودن به سبد خرید در پنجره بالا کلیک نمایید.

!!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی برتر فایل قیمت محصولات ما را با سایر محصولات مشابه و فروشگاه ها مقایسه نمایید!!

عنوان فایل:
تست های غیر مخرب جوش NDT
(Non Destructive Test)
فرمت فایل:
pdf
زبان نگارش فایل:
انگلیسی
تعداد صفحات:
77 صفحه

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...