تولید چرخ دنده به روش هابینگ و شیوینگ

Hobbing and Shaving Gear Production

25,000 تومان

محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

بطوریکه می دانیم چرخ دنده نقش مهمی در صنعت پیشرفته امروز دارد. هیچ ماشینی بدون چرخ دنده نمی تواند به کار خود ادامه دهد. چرخ دنده ها معمولا در انواع گیربکس ها، دیفرانسیل ها، موتورها و ... مورد استفاده قرار می گیرند. چرخ دنده ها انواع گوناگونی دارد که با توجه به محل کاربردشان انتخاب و ساخته می شوند...

بطوریکه می دانیم چرخ دنده نقش مهمی در صنعت پیشرفته امروز دارد. هیچ ماشینی بدون چرخ دنده نمی تواند به کار خود ادامه دهد. چرخ دنده ها معمولا در انواع گیربکس ها، دیفرانسیل ها، موتورها و ... مورد استفاده قرار می گیرند. چرخ دنده ها انواع گوناگونی دارد که با توجه به محل کاربردشان انتخاب و ساخته می شوند.

پارامترهای مهمی که در طراحی و ساخت چرخ دنده ها بایستی مورد توجه قرار بگیرند عبارتند از:

  • توانایی انتقال نیروی لازم
  • تغییر سرعت دورانی محورها و نیروی آنها
  • انتقال نیرو، تغییر جهت و راستای آن
  • مواد مورد استفاده و نوع عملیات حرارتی لازم
  • انتقال نیرو بدون افت و ایجاد حرارت (مقدار اصطکاک به صفر میل می کند)
  • چرخش نرم و بدون سر و صدا

با در نظر گرفتن مراتب بالا در طراحی و تولید ایده آل آن می توان به چرخ دنده مطلوب دست یافت. حال شرح مختصری در مورد تولید چرخ دنده و مراحل آن می پردازیم. مواد چرخ دنده معمولا به شکل میله (Bar)، آهنگری (Forging) و ریخته گری (Casting) تولید می شوند که بعد از کنترل مواد و ابعاد، تراشکاری می گردد. سپس عمل دنده زنی (هاب) انجام می گیرد که در روی قطعه کار دندانه ها ایجاد می گردند که دارای سطح اینولوت و لید خوبی می باشد و برای تصحیح و افزایش دقت، ایجاد Taper و کراون (Crown) در سطح دنده و دست یافتن به صافی سطح مناسب به یک مرحله عملیات ماشینکاری به نام Gear Shaving نیاز داریم که دارای ابزار و ماشین مخصوص می باشد که مفصلا در مورد مسائل تکنولوژی شامل شرح، روش تولید، محاسبه و ابزارهای لازم و از نظر اپراتوری تنظیم ماشین، اعمال مقادیر محاسبه شده بر روی ماشین و بستن ابزارهای مورد نیاز ماشین و تولید قطعه کار و از نظر تعمیرات مکانیکی شامل سرویس، تعمیر و تنظیم قسمت های مختلف هیدرولیکی و تعویض قطعات یدکی می باشد که در دو فصل مجزا شرح داده شده است.

فرزکاری
نقشه کشی صنعتی
ماشین ابزار تولیدی

پروژه تولید چرخ دنده به روش هابینگ و شیوینگ مشتمل بر 2 فصل، 108 صفحه، به زبان فارسی، تایپ شده، به همراه تصاویر، با فرمت pdf به ترتیب زیر گردآوری شده است:

  • فصل 1: تولید چرخ دنده به روش هابینگ (Gear Hobbing)
  • فصل 2: تکنولوژی شیوینگ چرخ دنده (Gear Shaving)

تولید چرخ دنده به روش هابینگ و شیوینگ

جهت خرید پروژه تولید چرخ دنده به روش هابینگ و شیوینگ به مبلغ فقط 25000 تومان و دانلود آن بر لینک افزودن به سبد خرید در پنجره بالا کلیک نمایید.

!!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی برتر فایل قیمت محصولات ما را با سایر محصولات مشابه و فروشگاه ها مقایسه نمایید!!

عنوان فایل:
تولید چرخ دنده به روش هابینگ و شیوینگ
فرمت فایل:
pdf
زبان نگارش فایل:
فارسی
تعداد صفحات:
108 صفحه

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...