اندازه گیری روی ماشین ابزارهای CNC با CATIA

On-board CNC machine with CATIA

20,000 تومان

محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

با وجود آنکه پراپ هاي اندازه گیري چند سال است که اختراع شده است اما سی ان سی کاران چندان علاقه اي به استفاده از آنها را ندارند. مهمترین علت این بی میلی به استفاده از پراپ ها، مشکل بودن و زمان بر بودن نوشتن ماکروهاي اندازه گیري است...

با وجود آنکه پراپ هاي اندازه گیري چند سال است که اختراع شده است اما سی ان سی کاران چندان علاقه اي به استفاده از آنها را ندارند. مهمترین علت این بی میلی به استفاده از پراپ ها، مشکل بودن و زمان بر بودن نوشتن ماکروهاي اندازه گیري است. به علاوه یک تفکر اشتباه در بین سی ان سی کاران رایج است که "به جز ماشینکاري و براده برداري هر عمل دیگري که روي ماشین CNC انجام می شود وقت گران بهاي ماشین را گرفته و به صرفه نیست" و "شما نباید هرگز یک قطعه را با همان ماشینی که ماشین کاري شده اندازه گیري کنید. "اکنون دیگر اندازه گیري روي ماشین به راحتی انجام می شود.


با اندازه گیري چند نقطه کلیدي از قطعه، اپراتور می تواند میزان انحراف را قبل از به وجود آمدن هزینه هاي اضافی تشخیص دهد. مشکلات مربوط به ابزار و آفست هاي نامناسب، خطاهاي پیشروي و سرعت، خطاهاي برنامه هاي NC و شبیه آنها به کمک اندازه گیري روي دستگاه CNC به سرعت قابل تشخیص است. برخلاف اندازه گیري هاي سنتی، لزومی به اندازه گیري تمام شکل قطعه نیست. اکثر خطاهاي جدي را می توان با چک کردن گروهی از المان هاي شکل قطعه تشخیص داد. سایش ابزار از علل اصلی در خراب شدن قطعه و یا دوباره کاري هاست. با اندازه گیري دوره اي بعضی از المان ها در حین ماشینکاري می توان میزان سایش ابزار را چک کرد و براي تعویض ابزار یا تنظیم ابزار از طریق تغییر برنامه تصمیم گیري کند. به عبارت دیگر با اطلاعات حاصله از اندازه گیري، می توان عمر دقیق ابزار را تشخیص داد و کمتر تصمیم گیري شخصی را در تعویض ابزار زودتر از عمر مفید یا دیرتر از عمر مفید آن دخیل کرد. امروزه، اپراتورها زمان زیادي صرف تنظیم فیکسچر و قطعات می کنند.

براي مثال در براده برداري هاي کم، زمان تنظیم بیشتر از زمان ماشینکاري است. با استفاده از اندازه برداري اتوماتیک بر روي ماشین زمان تنظیم به مقدار قابل توجه اي کاهش می یابد. علاوه بر این اپراتور به راحتی می تواند مقدار افست را محاسبه کند. در صورتیکه از روش معمول براي اندازه گیري براي قطعه استفاده شود زمان زیادي باید صرف برداشتن قطعه، بردن قطعه، تنظیم قطعه در دستگاه اندازه گیري، آوردن قطعه، تنظیم مجدد روي CNC شود که در این مدت دستگاه CNC بیکار است و به دست آوردن اندازه دقیق باید این کار چندین بار تکرار شود. در تولید گروهی با استفاده از اندازه گیري روي دستگاه خطاهاي ماشین براي نخستین قطعه محاسبه می شود و براي قطعات دیگر جبران خطا به صورت نرم افزاري صورت می گیرد.


اندازه گیری روی ماشین ابزارهای CNC با CATIA آموزشی مفید از ترفندهای نرم افزار پیشرفته CATIA می باشد. این آموزش مشتمل بر 22 صفحه، به زبان فارسی، به همراه تصاویر رنگی و با فرمت pdf تهیه شده است.

توجه: در نرم افزار پیشرفته CATIA در محیط Advanced Machining ابزارهایی جهت اندازه گیری (پراب کردن) قطعات ماشینکاری بر روی ماشین ابزارهای CNC وجود دارد که در این آموزش به نحوه استفاده از این ابزارها خواهیم پرداخت.

اندازه گیری روی ماشین ابزارهای CNC با نرم افزار کتیا

جهت خرید آموزش اندازه گیری روی ماشین ابزارهای CNC با CATIA به مبلغ فقط 20000 تومان و دانلود آن بر لینک افزودن به سبد خرید در پنجره بالا کلیک نمایید.

 !!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی برتر فایل قیمت محصولات ما را با سایر فروشگاه ها و محصولات آن ها مقایسه نمایید!!

عنوان فایل:
اندازه گیری روی ماشین ابزارهای CNC با CATIA
فرمت فایل:
pdf
زبان نگارش فایل:
فارسی
تعداد صفحات:
22 صفحه

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...