Generative Algorithms, Concepts and Experiments: Strip Morphologies

الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: نوار باریک مورفولوژی

15,000 تومان

محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
 • {{value}}
کمی صبر کنید...

صنعت ساختمان همیشه به دنبال تکنولوژی های پیشرفته بوده است تا با این تکنولوژی ها فرآیند ساخت و ساز را سرعت بخشیده و کیفیت آن را نیز بهبود ببخشد. استفاده از ورقه های مسطح (Flat Sheet) در این بین تا حد زیادی افزایش یافته است، با توجه به اینکه در بازار نیز به راحتی در دسترس هستند...

صنعت ساختمان همیشه به دنبال تکنولوژی های پیشرفته بوده است تا با این تکنولوژی ها فرآیند ساخت و ساز را سرعت بخشیده و کیفیت آن را نیز بهبود ببخشد. استفاده از ورقه های مسطح (Flat Sheet) در این بین تا حد زیادی افزایش یافته است، با توجه به اینکه در بازار نیز به راحتی در دسترس هستند.

از بعد طراحی نیز این ماده با هدف های طراحی دیجیتال و طراحی پارامتریک (Parametricism) همخوانی دارد. ورقه های مسطح در انواع مختلفی وجود دارند با شکل، بافت، ضخامت های مختلف و موادی مانند آلومینیوم، مس و ام دی اف و... که در بازار به فراوانی یافت می شوند. Strips (نوارهای باریک) تکه های بلند و نازک از ورقه های مسطح هستند که می توانند از برش این ورقه ها در ضخامت کم و طول زیاد ایجاد شوند. نوار موبیوس (Mobius Strip) از نوارهای معروف است. نوارها خود به خود نمی توانند بار را تحمل کنند ولی سبک هستند و شکل دادن به آنها نیز بسیار ساده است. در بسیاری از موارد این نوارها بدون استفاده هستند مانند کاغذهایی خرد شده ای که برای محافظت از کالا در جعبه ها استفاده می شود.

هم چنان که معماران معاصر به دنبال مواد جدید هستند Strips (نوارهای باریک) خود را به عنوان یکی از گزینه های ممکن برای بررسی های بیشتر مطرح ساخته اند. با نگاهی به پتانسیل های مختلف نوارها، به خصوص استفاده از آنها با هم و در حجم زیاد، به نظر می رسد برای مطالعه و آزمایش بیشتر برای استفاده در معماری و محیط زیست مناسب باشند. در حالی که هر یک از این نوارها به تنهایی بسیار ضعیف هستند اما ساخت یک هندسه از مجموع این نوارها می تواند راه حلی برای برخی از مشکلات طراحی معماری امروز باشد.

آموزش الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: نوار باریک مورفولوژی

(Generative Algorithms, Concepts and Experiments: Strip Morphologies)

از سری کتاب های Generative Algorithms است که به تبیین و توضیح نقش Strips (نوارهای باریک) در ایجاد فرم های پیچیده معماری می پردازد. این کتاب مشتمل بر 54 صفحه، به زبان انگلیسی روان، همراه با تصاویر به ترتیب زیر گردآوری شده است:

Chapter 1: Generatice Algorithms, Concepts and Experiments: Strip Morphologies

 • Introduction
 • Strip Morphologies

Chapter 2: A Design Experiment: AA Terrace Canopy

 • EmTech Construction Projects
 • Design Agenda
 • System Development
 • Design Development: Physical / Digital Experiments of the System
 • Detail / Fabrication Technique Elaboration
 • Design Finalization: Output

Chapter 3: Algorithm

 • Design Algorithm
 • Fabrication Algorithm

Chapter 4: Outlook : Further development and other applications

 • Bibliography

** توجه: لازم به ذکر است که علاوه بر آموزش بالا، فایل راینو و گرس هاپر تمرین های کتاب نیز جهت دانلود قرار داده شده است.

الگوریتم های مولد، مفاهیم و آزمایش: نوار باریک مورفولوژی

جهت خرید آموزش Generative Algorithms, Concepts and Experiments: Strip Morphologies به مبلغ فقط 15000 تومان و دانلود آن بر لینک افزودن به سبد خرید در پنجره بالا کلیک نمایید.

!!لطفا قبل از خرید از فرشگاه اینترنتی برتر فایل قیمت محصولات ما را با سایر محصولات مشابه و فروشگاه ها مقایسه نمایید!!

عنوان فایل:
Generative Algorithms, Concepts and Experiments: Strip Morphologies
فرمت فایل:
pdf
زبان نگارش فایل:
انگلیسی
تعداد صفحات:
54 صفحه

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...